Halay Atölyesi

Halay Derslerine Siz De Katılın! – Halay Dansı

Ortadoğu’dan Türk topraklarına taşınan geleneksel Halay Dansı, ortak kültürümüzü ve birlikteliğimizi yaşatıyor. Halay Dans Kursu ile düğünlerde, bayramlarda, şenliklerde, toplantılarda ve istenilen her anda yapılan ve günlük hayatın bir parçası olan bu dansı yakından tanıyacaksınız.

KEMENCEMİNSESİ  Halay Kursu Eğitmenleri sayesinde yüzyıllardır var olan Halay Dansının temel adımlarını, duruş ve kombinasyonlarını, el ve kol hareketlerini öğrenerek geleneksel ve keyifli bir dans yapacaksınız.  Dilediğiniz  Halay  Kursları Periyoduna  katılarak ya da özel derslerle Halay Dansı Oynamanın tadına varacaksınız.

 

Neden Halay Kursu?

    -Eğlenmek İçin                                         - Profesyonelleşmek İçin

    -Mutlu olmak İçin                                      - Yeteneklerinizi Açığa Çıkarmak İçin 

    -Sosyalleşmek İçin                                  - Zinde ve Sağlıklı Olmak İçin

    -Hobi edinmek İçin                                  - Özgüven Kazanmak İçin HALAY !!

  

 

 

 

Birlik ve Beraberlik Dansı: Halay !

Halk dansları arasında en çok oynananlardan olan HALAY, kültürün bir parçası olarak kadına olan saygıyı, kadınla birlikte hareket etmeyi, hürmeti ve gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Halay Dans Kursları ile başlı başına bir kültür ögesi olan Halay Dansını öğrenmek için 1-3 Ay gibi bir  süreyi gözden çıkarmanız gerekecektir.

Görsel ziyafetin yanında icra etmenin verdiği haz ile sizi kendine bağlayacak olan bu dansı sosyal olarak yapacaksanız 2 – 3 ay Halay  Kursları ile eğitim almanız yeterli olacaktır. İyi bir Eğitmen ve Kursu sayesinde Yani KEMENCEMİNSESİ  Halay Dersleri Sayesinde Halay Dansı sizden sorulacak…

 

Tecrübe ile

Müzik Kulağınızı Geliştirmek, En İyi Şekilde Kemençe Çalmak, Özgürce Horon Oynamak ve günlük hayatın Monotonluğundan, Sıkıcılığından Sıyrılmak istiyorsanız Siz de Kemençemin Sesi Ailesine Katılın.