Tulum Atölyesi

Doğu Karadenizin Özelliklede Rize ve Artvin yöresinin vazgeçilmez enstrümanlarından olan Tulum; sesi, görünüşü ve özelliğiyle sizi mest eden bir tınıya ve sese sahiptir. Tulum üflemeli bir çalgı olup; deri, nav ve ağızlık olmak üzere ,üç kısımdan oluşmaktdır. Deri kısmına hava depolanır ve koltuk altından basılarak Nav kısmına hava gitmesi sağlanır. Nav ise ezginin çalındığı bölüm olup Analık ve Dillik adı verilen iki kısımdan olusmaktdır.

Ağızlık kısmı ise tulumun deri kısmına hava göndermeye yarayan bölumdür. Genellikle kuzu ve oğlak derisinden yapılan tuluma Trakya da Gayda adı verilmektedir.  Sizlerde bu güzel enstrümanı çalabilmek, farklı bir enstrümanın deneyimini yaşamak, kültürünüze sahip çıkmak ve karadenize doğru yol almak isterseniz Tulum kurslarımıza kayıt yaptırmakta geç kalmayınız..

 

NEDEN TULUM KURSU ?
 

- Eğlenmek İçin - Profesyonelleşmek için
- Pozitif ve Enerjik Olmak için - Yeteneklerinizi Ortaya Çıkarmak için
- Sosyalleşmek için - Özgüven Kazanmak için
- Monotonluktan Kurtulmak için - Yerinizde Duramamak için
- Hobi Edinmek için - Kültür Elçisi Olmak İçin TULUM KURSU

 

İrtibat ve İletişim İçin: 0535 929 74 48-0507 298 18 61 (Kemençe ve Horon Eğitmeni Cihan GENÇ)

Tecrübe ile

Müzik Kulağınızı Geliştirmek, En İyi Şekilde Kemençe Çalmak, Özgürce Horon Oynamak ve günlük hayatın Monotonluğundan, Sıkıcılığından Sıyrılmak istiyorsanız Siz de Kemençemin Sesi Ailesine Katılın.