Zeybek Atölyesi

Mertliğin ve Cesaretin Dansı…– Zeybek Dansı

Ege topraklarından çıkan, Türk kültürünün yegane öğelerinden, Efelerin dansı olarak anılan Zeybek ile tanışın… Yiğitliğin ve Haksızlığa karşı koymanın dansı olan Zeybek, muhteşem atmosferi ve karşı koyulmaz ezgileri ile sizleri de kendine bağlayacak! Kemenceminsesi  Zeybek kursları  sayesinde bu geleneksel dansı öğreneceksiniz.

Kadın ve Erkeklerin ayrı ve benzer hareketlerle oynadıkları, topluluk halinde sergilendiğinde ortaya tam anlamıyla bir görsel şölen çıkaran Zeybek dansını Efeler gibi yapmak hiç de zor değil. KEMENCEMİNSESİ  Eğitmenlerinden Zeybek Kursları alarak başarılı bir Zeybek Dansçısı olabilirsiniz. Zeybek Dans Kursları kaydınızı yaptırmak için kampanyalarımızı da takip edebilirsiniz.

 

Neden Zeybek Kursu?

 

- Eğlenmek için                                                   -Profesyonelleşmek için
                                                                                   
 - Özgüveninizi artırmak için                              -Yeteneklerinizi Açığa Çıkarmak İçin
                                                                       
                                                                                -Güçlü ve Enerjik Olmak İçin
  - Sosyalleşmek için
    
                                                                               -Geleneksel Bir Dansı Öğrenmek İçin ZEYBEK!!  
  - Hobi edinmek için
 

 

 

 

Ortak Bir Dans Ortak Miras…Zeybek Kursları

Bayramların, Ulusal günlerin, Ege düğünlerinin simgesi Zeybek dansını sosyal amaçlı öğrenecekseniz 3 – 4 aylık bir zeybek kursu eğitimine ihtiyacınız olacak. İlk haftalarda sizi zorlayan bu dansın tüm tekniklerini öğrendikten sonra ne kadar keyifli olduğunu göreceksiniz.

Meydanlarda ve dans pistlerinde gururla dans edeceğiniz, mertliğinizi ve cesaretinizi göstereceğiniz Zeybek ile kendinize olan güveninizi artıracak, daha zor dansları yapmak için kendinizi hazırlamış olacaksınız. Haydi bu kültürü zeybek kursları ile birlikte yaşatmaya! Bunun İçin Hayde KEMENCEMİNSESİ ZEYBEK KURSLARINA KAYIT OLMAYA !!!

Tecrübe ile

Müzik Kulağınızı Geliştirmek, En İyi Şekilde Kemençe Çalmak, Özgürce Horon Oynamak ve günlük hayatın Monotonluğundan, Sıkıcılığından Sıyrılmak istiyorsanız Siz de Kemençemin Sesi Ailesine Katılın.